Opłata licencyjna w kosztach bez limitu
Podatnik, który ponosi na rzecz podmiotu z grupy kapitałowej opłatę licencyjną za znak towarowy, która jest wprost zależna od wartości osiąganej przez niego sprzedaży, ma prawo do ujęcia tego wydatku w kosztach uzyskania przychodów w pełnej wysokości. Łukasz Zdeb
Tak uznał dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej w interpretacji indywidualnej z 18 października 2019 r. (0114-KDIP2-2.4010. 339. 2019.2.RK).
Z wnioskiem o udzielenie indywidualnej interpretacji prawa podatkowego wystąpił podatnik będący polskim rezydentem podatkowym, podatnikiem CIT, członkiem międzynarodowej grupy kapitałowej. Przedmiotem działalności grupy jest zarządzanie magazynami, pakowanie oraz obsługa operacji logistycznych przy pomocy własnych podmiotów operacyjnych, jak również projektowanie i wykonywanie logistycznych rozwiązań informatycznych w celu optymalizacji działania łańcucha dostaw i zarządzania pomiędzy firmami i dystrybutorami.
Podatnik zawarł ze swoim udziałowcem umowę licencyjną, na mocy której jest uprawniony do korzystania ze znaku towarowego. Wnioskodawca wykorzystuje znak towarowy do wykonywania takich usług jak: usługi transportowe (znak umieszczany jest na samochodach, którymi świadczone są usługi transportowe), usługi magazynowania, pakowania oraz inne usługi pomocnicze. Znak towarowy jest również wykorzystywany do oznaczania samochodów służbowych, jest...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta